Hodinový kvet

by - októbra 12, 2017

V dnešnej uponáhľanej dobe je niekdy ťažké spomaliť, sadnúť si a len tak relaxovať, rozímať. Premýšľať o sebe, o živote... Niekedy na to nemáte čas...ale to je to...nájsť si čas. Čo i len na 5 minút. Rozmýšľať môžete hocikde...vo vani, v knižnici, pri čaji, pri dobrej knihe. Potrebujete na to len 3 veci : pokoj, harmóniu a ČAS. Tieto veci sa nedajú kúpiť, nie sú drahé a predsa sú vzácnejšie než to najrídzejšie zlato, než tie najligotavejšie drahokamy. Tieto veci, verte alebo nie, nemá každý. Ale mohol by ich mať. Stačí chcieť...

Hodinový kvet
Podľa toho za nazýva tento príspevok aj táto kategória.
Je to kniha. Ešte som ju nečítala ale chystám sa. Odkiaľ ten príbeh teda poznám?
Odpoveď je...ani nie je celkom jednoduchá. O tom príbehu mi rozprávala jedna dovoľujem si povedať skvelá pani učiteľka. Je to dušou ale aj rozumom veľký človek. To, že mi o tomto príbehu povedala bolo super, jednoducho super. Ale veľké ĎAKUJEM jej musím povedať aj za iné veci. :)
Určite si tú knihu prečítajte. Ale ja vám stručne poviem o čo tam ide... Alebo inokedy? Fajn. Tak teraz.
Hodinový kvet už len z rozprávania znie rozprávkovo. Tak sa pohodlne usaďte a počúvajte. Je to o dievčatku Moma (nie je to tá youtuberka)... Alebo inak... Je to obyčajných ľuďoch. A o sivých pánoch. Siví páni sú páni ktorý kradnú ľuďom čas. Ale ľudia sa ho dobrovoľne vzdávajú. Tým, že ho nevyužijú dobre. Tak sa stávajú obeťami sivých pánov. A ďalej si (prosím) dočítate. ;)
Tak čo povedomé? Ak nie prečítajte si ten minulý odstavec ešte raz a popremýšľajte.

Vlastne je 12.10. 2017    14:40

Som v knižnici a píšem tento príspevok. Nápad prišiel pri čítaní a rozmýšľaní knihy od Hviezdoslava KRVAVÉ SONETY. Ďalšia kniha ktorú vrelo odporúčam. :)

Táto kategória je venovaná tej p. učiteľke ktorú som spomínala v texte, autorovi toho úžasného príbehu a tým čo sa nechcú stále ponáhľať a byť s kamarátmi a rodinou. :) Ja vám nič nezakazujem len odporúčam
a nehovorím, že nemôžete používať mobiltechnolodži (sama ich používam).
Dúfam, že sa vám táto kategória bude páčiť.

Ak ste si tento príspevok prečítali  a niečo ste si z neho zobrali, tak vám sivý páni určite neukradli čas. :)


You May Also Like

2 komentárov