Čokoláda - 5 druhov čokolády

by - decembra 27, 2017

Nestačí ju ochutnať, nestačí ju zbožňovať, nestačí sa s ňou napchávať, musíš o nej aj niečo vedieť. Taká je lahodná a božská čokoláda. Ak ste taký zanietený čokoholik ako ja budete moje príspevky o tejto sladkej pochúťke milovať ako samotnú čokoládu.Tak si urobte zásoby čokolády a samozrejme aj nejaké to ovocie aby ste sa neobjedli. Všetkého veľa škodí. 😁


5 druhov čokolády - Mňamózne základy

1. Horká čokoláda 


Má vysoký podiel kakaa (okolo 50%). Je to skutočná lahôdka pre pravých milovníkov čokolády. Je totiž menej osladená, bez karamelu a preto ju aj niektorí ľudia odsudzujú. Ak je dnes niečo čo sa podobá na pravú čokoládu tak je to horká čoko. Netreba to s ňou preháňať hoci je vynikajúca. Tí čo to zažili vedia o tom svoje. 😁😄😊

2. 70% a viac% čokoláda 

Taktiež s vysokým podielom kakaa. Nájdeme ju v obchodoch s veľkým nápisom ...% kakaa. Keďže má vysoký podiel kakaa u niektorých opäť nie je táto nesladká čoko obľúbená. Často sú v tejto čoklite malilinké kúsočky malín alebo chili. Mne osobne táto čokoláda veľmi chutí aj keď je trošku drahšia ako obyčajné.


3. Mliečna čokoláda 

Je to asi najobľúbenejšia a najbežnejšia čokoláda. Určite ju už každý z Vás ochutnal. Pridáva sa do nej mlieko (aké nečakané 😄), kakaové maslo , cukor a vanilka. Je tam čokoľvek, nie len mlieko a čokoláda.

4. Biela čokoláda 

Milovníkov bielej čokolády asi sklamem lebo to nie je ani čokoláda. Čokoláda má obsahovať kakaový prášok ale táto ho neobsahuje. Skladá sa len z vanilky, kakaového masla, cukru a mlieka. Preto má bielu alebo béžovú farbu. Je dosť sladká aj preto čelí neodborným kritikám zo strany niektorých čokoholikov.

5. ,,Obchodná" čokoláda 

Áno, je to tá obyčajná čokoláda, ktorú nájdete v každom obchode, ktorá nás núti hltať ju vo veľkých dávkach a vysoliť za ňu aj posledné vreckové (poprípade ostatok z výplaty 😊). Nekonečné množstvo príchutí nás láka vyskúšať každú. No a keď sú zľavy... Orion, Milka, Figaro a milión ďalších výrobcov týchto čokolád sa teší veľkej obľube. Určite s tým máte skúsenosť: dáte si jednu tabličku a potom ďalšiu a ďalšiu a potom? Celá čokoláda v bruchu. Ako tomu predísť? Tu je pár rád.

Ako nezjesť celú čokoládu? 
 • podeľte sa s ostatnými
 • nechajte si na neskôr
 • dajte si k tomu ovocie
 • cmúľajte ju ako cukrík (jednu tabličku)   

Tak a to by bolo pre dnešný príspevok všetko. Som Vám veľmi vďačná za každý pozitívny ohlas, spätnú väzbu a za dobrú energiu (od Vás), ktorá ma poháňa vpred.

Ak niekto miluje čokoládu tak ako ja určite odporúčam skvelú knihu Totálne ohromujúca čokoláda.

Ja dúfam, že sa Vám príspevok páčil ak áno tak viete čo máte robiť... 


Nižšie dole...

Na bočnom paneli vľavo hore sa pridaj do...

Ak bol pre teba príspevok hodnotný tak...

Nezabudni cooknúť v...

...nový príspevok.


A na akej čokoláde si najradšej pochutnáte Vy?

Šťastný a úspešný Silvester!

Majte sa najsladšie ako sa dá.  You May Also Like

4 komentárov

 1. Jee, ty jsi mi teď udělala totální chutě:D. Hned jdu na tu "obchodní čokoládu:D:D. Jinak mám strašně ráda obyčejnou mléčnou nebo hořkou:D. Díky za zlepšení dne, jako vždy:D.
  I tobě krásného Silvestra!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ty mi vždy zlepšíš deň, ani teraz to nebolo inak :) Ja mám veľmi rada každú čokoládu :D Veľmi pekne ti ďakujem za komentár aj za všetko ostatné :)

   Prajem krásne zimné sviatky!

   Odstrániť
 2. Milujem čokoládu, najviac mliečnu a bielu! Skvelý článok :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja zbožňujem všetky! Veľmi pekne ďakujem :))

   Šťastný a sladký nový rok!

   Odstrániť