VIANOCE - 10 VECÍ - Čo DAROVAŤ na VIANOCE?

by - decembra 06, 2017

Ahojte,
vítam Vás pri mojom oficiálne prvom vianočnom príspevku v roku 2017 a vlastne prvom vianočnom príspevku za dobu fungovania blogu.

Tá zima to asi myslí vážne - autá zasnežené ako koláče posypané práškovým cukrom, zamrznuté ako by boli 3 dni v mraziaku a krásne cukrovo-zasnežená krajina. Keď už sme pri tom cukre - dnes je Mikuláš - takže toho cukru ešte len bude veľa. :) Veľmi sa teším a zároveň gratulujem všetkým Mikulášom k meninám.


Dnes prečítate a zistíte:

 • 10 vecí, ktoré sú JEDNODUCHÉ a KRÁSNE a určite počas Vianoc potešia
Ešte na úvod chcem povedať, že to nieje DIY ale aj tak sa Vám to oplatí dočítať do konca.

Tak sa pohodlne usaďte, urobte si kakavko, zoberte si z mikulášskeho vrecka nejakú maškrtu a začíname. 😘
Hneď na začiatok treba povedať, že tieto darčeky sú ZADARMO! Viete čo to v dnešnej dobe znamená? Dnes už skoro nič nieje zadarmo. Tak vypúliť oči a čítať. 😄😀😊

1. Láska 

No čo dodať. Jeden z najkrajších darčekov. Kto nie je materialista toho iste poteší. A od lásky sa odvíjajú predsa aj darčeky takže aj materialisti tento darček ocenia. 😀


2. Úsmev 

Skúste sa na niekoho cudzieho úprimne usmiať. Určite to počas tejto zimy zahreje na srdci aj jeho aj Vás. Zahreje to skoro ako dobrá horúca čokoláda. Ale určite sa usmejte aj na svojich blízkych. Rozdávajte radosť a zlepšujte ľuďom dni nie len počas Vianoc!


3. Záujem 

Možno sa niekto chce s Vami porozprávať o svojich problémoch, o živote alebo len mal ťažký deň. Ale bojí sa, že by Vás otravoval alebo nebudete mať naňho čas. Skúste sa trochu poobzerať okolo seba a spýtať sa kamaráta alebo mamini ako sa má, keď vidíte, že je smutný spýtajte sa ho či mu nič nieje. Ak ukážete, že máte záujem on sa Vám nebude báť zdôveriť a určite ho to poteší.


4. Pomoc 

Skúste niekomu pomôcť bez toho aby Vás o to sám požiadal. Či už len pustíte nejakého staršieho na Vaše miesto v MHD, pomôžete mamine s upratovaním alebo spolužiakovi vysvetlíte nejaké učivo ktorému úplne nechápe. Vždy to poteší a ani si neviete predstaviť ako.


5. Dobré skutky 

To môžete snáď darovať každý deň. Podeliť sa, pomôcť, zaujímať sa... Toto všetko a ešte omnoho viac sú dobré skutky. Vyzerá to veľmi jednoducho ale každý dobrý skutok je aj hrdinstvo a požaduje odvahu. Tak ak sa chcete stať hrdinami tak začnite konať dobré skutky. Každý deň aspoň 5.


6. Objatie 

Skvelý darček ktorý je posilňuje imunitu a zaháňa stres, smútok. Ale aby si človek uvedomil objatie potrebuje aspoň 6 sekúnd. Takže objímajte sa aspoň 10 sekúnd. A noste tričko FREE HUG! 😀


7. Dobrá nálada 

...je nákazlivá. Ale to je výhodne, nie? Ak ste šťastný Vy budú možno aj všetci okolo. Len musíte radosť dať najavo. A nestresujte sa, smejte sa!


8. Pokoj 

Počas Vianoc je veľa stresu. Či už kvôli práci, darčekom... Ale Vy sa držte nad vecou a robte všetko sa pokojom. Ak sa budete stresovať nikomu tu nepomôže. A keď už budete pokojný a vyrovnaný pošlite to ďalej. A pomôžte niekomu z jeho problémami ak je to možné.


9. Pokoj 2 

Keď už sme pri tom strese, ak sú ľudia vystresovaní nestresujte ich ešte viac naopak spravte im čaj, kávu čokoľvek a pomôžte im. Alebo je tu skvelý prípad. Vaša mamina má toho veľa a chcete ešte aby šla niečo kúpiť. Tak tu je riešenie - mamine kávu, čaj a Vy hybajte do obchodu veľmi ju to poteší. A Vy sa prebehnete. 😀


10. Čas 

To je to najdôležitejšie na týchto sviatkoch. Skúste byť čo najviac so svojimi blízkymi. Bude Vám spolu určite dobre či už sú to kamaráti alebo rodina. V tejto dobe je ťažké spraviť si ČAS. Ale viac sa dozviete o tomto TU.


Tak toto je koniec tohto príspevku. Dúfam, že ste sa inšpirovali. Ale určite potešia aj hmotné darčeky.

A nezabudnite na náš CHALLENGE koľko cookiesov (pravidelní čitatelia) sa nazbiera do Vianoc? A samozrejme Vám strašne ďakujem za všetky komentáre a pozretia a aj keby ma sledoval iba jeden človek stále budem písať. Ale dúfam, že nás bude čo raz viac.

Tak ak sa ti príspevok páčil nezabudni...

Nižšie dole...
Na bočnom paneli vľavo hore...

Ak bol pre teba príspevok hodnotný tak...

Nezabudni cooknúť...

...nový príspevok.


A ako zatiaľ prežívate vianočné sviatky Vy?


          Majte sa najsladšie ako sa to dá. 😘
You May Also Like

14 komentárov

 1. Moc pěkný článek:). Je super, že jsi to pojala jinak a neudělala jsi článek o hmotných věcech...:D
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veď hlavne o tom sú Vianoce, nie len o dačekoch ale aj tie samozrejme patria k nim. Veľmi pekne ďakujem za krásny komentár,tvoje (komentáre) ma vždy veľmi potešia. 😘

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Naozaj krásny článok. ♥ Mali by sme viac začať robiť tieto veci zadarmo. Tie vedia urobiť najkrajšie spomienky.

  https://petrakosutova.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekne ďakujem :) Áno, veď pocit toho, že sme urobili niekomu radosť je viac ako peniaze.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvělý článek! Čekala jsem, že budeš vypisovat různé předměty, a je super, že jsi to pojala jinak než všichni ostatní :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Niekedy sú tie nehmotné veci dôležitejšie ako tie hmotné a aj tak ich niektorí ľudia podceňujú. 😘 Ďakujem za veľmi pekný komentár 😘.

   Odstrániť
 6. Nice post!! Your blog is interesting!!
  I follow you. Mind following back?

  http://asweetwoorld.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Myslím, že málokoho by napadlo, zamerať sa práve na darčeky, ktoré sú zadarmo, no o to viac potešia :) Skvelý nápad!

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi pekne ďakujem! Vážim si každú pozitívnu reakciu (vrátane tej tvojej) :))

   Odstrániť
 8. Úžasný článek, moc se mi líbí, že jsi vypsala právě tyto věci a ne to hmotné :)
  Petra z blogu www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Wau, toľko komentárov! Veľmi pekne ti ďakujem za pozitívny, pekný komentár - to vždy poteší. A tie nehmotné veci bývajú pre niektorých ľudí samozrejmosťou, preto som chcela týmto článkom poukázať na to, že aj zo ,,samozrejmostí" môžu byť pekné darčeky (a nemúsite mať ani peniaze) 😊.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Veľmi pekný článok je fajn, že spomenula práve tieto hodnoty na ktoré sa pri toľkom vianičnom strese celkom aj zabúda...každý sa naháňa za darček u,pečením,varením či upratovaním,ale Vianoce nie sú len o tom ;) Super sito napísala :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi pekne ďakujem. Som neskutočne šťastná, že je tu toľko pozitívnych ohlasov. A dúfam, že sa Vám budú takto páčiť aj ďalšie príspevky. :))

   Odstrániť