VIANOCE - 10 VECÍ - Čo nesmie CHÝBAŤ na VIANOCE?

by - decembra 13, 2017

Ahojte,
tak je tu ďalšia streda a s ňou aj nový príspevok. Za nami je už aj druhá adventná nedeľa a ani sa nenazdáme a už tu budú Vianoce. Sviatky pokoja a pohody. Ale ako už tie Vianoce oslavujeme dlhé roky, osvojili sme si pár svojich tradícii. A o týchto TRADÍCIÁCH si dnes napíšeme dnes trochu viac...takže

Dnes prečítate a zistíte:

 • niečo viac o mene Lucia
 • 10 vecí, ktoré nesmú chýbať na Vianoce
Tak ešte stále v týchto chladných dňoch kakavko do ruky, zabaliť sa do deky a začítať sa do tohto príspevku. 😘Niečo pre naše Lucky

Dnes je Lucie takže všetkým Luckám len to dobré prajem. A prečo sa tak zaoberám týmto menom v príspevku? Lebo meno Lucia nesie aj moja kamarátka, ktorá vždy stojí pri mne a skutočne ju zaujímajú moje záľuby a problémy a ja jej na oplátku pomáham tiež. Nemožno povedať, že mi nikdy neliezla na nervy ale...ona vie o čom hovorím.😘

No a než Vás unudím k smrti poďme na tie ,,fakty" o Luckách. Takže Lucky vypúliť oči, začíname.

Niečo o mene Lucia:                                  

Lucia je oslnivá Bratislava

Ženské krstné meno Lucia má latinský pôvod a v preklade znamená "svetlá, žiariaca". Na Slovensku patrí toto meno k bežne zaužívaným a nositeľky oslovujeme aj Lucka, Luci, Lucinka. Lucie, ktoré oslavujú meniny 13. decembra, naozaj celý svoj život "žiaria" a nikdy nestrácajú z tváre sympatický úsmev. Boli by nešťastné, keby premárnili príležitosť pomôcť. Sú tiež málo ovplyvniteľné, čestné a majú v sebe akúsi pokoru.

Lucie intelektuálne dozrievajú dosť skoro. Sú veľmi pôvabné a priateľské, no ich citový život je neraz komplikovaný. Lucie majú výrazný zmysel pre zodpovednosť a svoje budúce povolanie pokladajú za celoživotné učenie, preto si väčšinou vyberú profesiu, ktorá je náročnejšia. Zdravie majú pomerne pevné.

Lucie ovplyvňujú planéty Saturn a Urán. Ich šťastné farby sú čierna a modrá. Ochranné rastliny medovka a baza, ochranné kamene ametyst a jaspis.

ZDROJ: http://www.mojosud.sk/?charakteristika-krstnych-mien&meno=Lucia

Môj názor                  

 Horoskopy nemám rada ani ich nečítam ale čítať si významy mien ma baví. S Luckou mám osobné skúsenosti (ak sa to tak dá povedať) a naozaj žiari. Stále sa usmieva aj keď niekedy je to s ňou ťažké. Takže všetko čo je tam napísané je pre mňa viac menej pravda. Alebo nie? To už necháme na Lucky.

Každopádne všetko najlepšie, všetkým!

10 VECÍ - Čo nesmie CHÝBAŤ na VIANOCE? 

Oukej, evribady! Áno, moja angličtina je žalostná. 😂


Takže teraz poďme na hlavnú tému tohto príspevku. Nejak sa Vám zapáčili príspevky typu 10 VECÍ - Čo...? Začo som nesmierne vďačná a dúfam, že sa Vám môj blog bude páčiť naďalej a veľmi pekne ďakujem za toľko pozitívnych komentárov pod posledným príspevkom. Dúfam, že to takto bude stúpať aj ďalej. Takže veľké ĎAKUJEM patrí Vám. 😘

No a teraz už tie veci...😂

1. Vianočné cukrovinky 

Keďže toto by mal byť hlavne FOODBLOG tak ako prvé tu musíme dať tradičné vianočné cukrovinky. Asi také najznámejšie sú medovníky, šuhajdy, medvedie labky (nemyslite si o mne zlé veci) a kopu ďalších vecí. Pre každého však tradičné cukrovinky môžu znamenať niečo iné. Nemusíme každý piecť to isté aby to bola tradícia. Ide skôr o tú tradíciu v rodine, preto každý praktizuje iné recepty.

A dôležité je aby Vám pri pečení s blízkymi bolo čo najlepšie a aby Vám chutilo. Zacvičiť si môžte aj potom a zhodiť tie pribraté vianočné kilá. 😘

2. Štedrovečerná večera 

Páni, asi som vymyslela nové slovné spojenie. 😁

Ešte stále ostávame pri jedle. Večera na ktorej si pochutnávate s rodinou a v dome rozvoniava vianočný stromček. Milujem túto atmosféru. A zase je to tu, tradičná večera nemusí byť tá ktorú mávajú všetci, stačí aby Vám chutilo a cítili sa dobre.

Láska prechádza cez žalúdok.

3. Stromček 

Ach, áno, neodmyslitelná súčasť Vianoc. Niektorí ho stavajú skôr, iní neskôr. My ho staviame väčšinou 23. decembra a myslím si, že na tom nie je nič zlé veď aspoň tak skoro neuschne (mávame živý). No a potom to zdobenie, minulý rok sme ho mali vo farbách fialová a biela a strieborná. Bol naozaj krásny. A čo sa týka salóniek, keď už nejaké máme, zjeme ich skôr ako povešiame. No dobre pár ich ostane...

4. Výzdoba  

Nemáme po celom dome nacapené nápisy MERRY CHRISTMAS ale hviezdičky, snehové vločky ako nálepky na okná, adventné sviečky...to áno. Nie je to tak výrazné ale za to veľmi pekné. Aj Vy určite máte nejakú tu svoju výzdobu, ktorá je Vám srdcu blízka.


5. Filmy 

Vianočné moderné filmy, či staré dobré rozprávky? Ja si rada pozriem oboje. Moja srdcovka sú konkrétne 3 rozprávky, je to klasika ale veľmi pekná klasika Tři oříšky pro Popelku a Perinbaba
a samozrejme Mrázik. Teplé kakavko do ruky, zababušiť sa do teplej deky a spoločne s rodinou si vychutnávať tieto skvelé vianočné filmy.

6. Pesničky 

Keď už sme pri tej vianočnej atmoške. Správnu náladu navodí aj klasická vianočná hudba. Väčšinu z nich nepoznám po mene ale keď ich počujem viem, že sú to ony. Sú aj verným spoločníkom pri veľkom vianočnom upratovaní, vždy si ich doma pustíme a hneď sa nám lepšie upratuje. 💕

7. Vianočné upratovanie 

Nie je na ňom nič také zaujímavé ale aj tak ho mám veľmi rada. Je to pre mňa také čarovné keď u nás doma každý upratuje, do toho nám hrajú pesničky a ach...čo dodať Vianoce sú čaro samé o sebe.


8. Darčeky 

Však bez tohto by to neboli ani Vianoce. Ľudia si často myslia, že darčeky pod stromčekom sú to najdôležitejšie na Vianociach. Ale nie je to tak. Vianoce sú o niečom viac. A aj viac sa dozviete o darčekoch TU. 
Ale samozrejme sú neodmysliteľnou  súčasťou Vianoc a ani ja si bez nich neviem predstaviť Štedrý deň.

9. Vianočná pohoda

Väčšina z nás ju má až keď vyzdobí dom, napečie, uprace... Ale pohoda je vlastne aj to ak to nepreháňate Všetko robte s pokojom a hneď Vám bude lepšie. No a samozrejme najviac v pohode sme na gauči pri dobrom vianočnom filme. 💗

10. Rodina 

Asi najdôležitejšia vec na Vianociach. Veď s rodinou je vždy lepšie  a to platí aj pri Vianociach. Ja mám rada všetky aktivity vianočné ale predsa len čarovnejšie je to a vždy bude s rodinou. Ja strašne rada pozerám filmy so sestrami a rodičmi. Vždy sa nasmejeme aj keď to nie je komédia. 😁

A keď sú to Vianoce tak je tu ešte jeden...

BONUS

A to je sneh a mráz. To určite patrí k Vianociam. Aj keď väčšinou sú Vianoce na blate, no však globálne otepľovanie. Aj teraz nedávno snežilo a teraz už to niekde vyzerá ako na jar. A na horách je to zase extrém. Možno ste počuli čo sa stalo v Tatrách. Ale to je príroda aj keď za to globálne o. si môžeme sami. No ale nebuďme pesimisti, možno ešte napadne sneh a budú Vianočné radovánky.

,,Príroda nikdy neporuší vlastné pravidlá."  
                                                                               Leonardo da Vinci 


Tak to by bolo všetko pre tento príspevok.

A nezabudnite na náš CHALLENGE koľko cookiesov (pravidelní čitatelia) sa nazbiera do Vianoc? A samozrejme Vám strašne ďakujem za všetky komentáre a pozretia a cookiesov. A dúfam, že nás bude čo raz viac.

Tak ak sa ti príspevok páčil nezabudni...

Nižšie dole...
Na bočnom paneli vľavo hore...

Ak bol pre teba príspevok hodnotný tak...

Nezabudni cooknúť...

...nový príspevok.


A čo je pre Vás neodmysliteľnou súčasťou Vianoc?

  Majte sa najsladšie ako sa to dá. 😘


You May Also Like

8 komentárov

 1. Já už se tak hrozně těším na zdobení stromečku:D. A pohádky a kakao...bez toho to nejde:D. Kromě pohádek mám ještě ráda Lásku nebeskou:D
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To áno, máš pravdu, bez kakaa, vianočných cukroviniek a rozprávok a filmov, bez toho by nebola tá skvelá atmosféra. :) Ďakujem za pekný komentár. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ve všem naprosto souhlasím! Krásný článek ♥
  Petra z blogu www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekný článok :) Ja som úplne závislá na sladkom najmä v období Vianoc, milujem všetky tie dekorácie a svetielka a taktiež kupovanie a balenie darčekov, to ma vždy baví najviac!

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja som závislá na sladkostiach s celkovo na jedle ale nie len na Vianoce :) Veľmi pekne ďakujem za krásny komentár. :)

   Odstrániť
 5. Jééj máš krásny blog :) Článok ma zaujal a musím povedať, že tiež si myslím, že tých 10 vecí, ktoré si spomenula nesmú chýbať na Vianoce :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to som rada, že sme sa zhodli a sa ti páči aj článok aj blog. Ďakujem za veľmi pekný komentár a neskutočne si vážim, že sa Vám všetkým môj blog páči :)

   Odstrániť