Čo priniesol rok 2017?

by - januára 03, 2018


Rok 2017 je (úspešne?) za nami a my môžme s radosťou privítať nový rok 2018! Tento rok mi bolo na Silvestra nejako smutno, vôbec som sa necítila pripravená na rok 2018 a bála som sa čo ma čaká.
A trochu sme nestíhali osláviť silvestrovskú noc. Nakoniec sme ju oslávili ale keď som išla spať mala veľmi divný pocit, že takto som ten rok odštartovať nechcela.

Prvý deň v roku aj som da stále cítila divne, unavene a chuť niečo začať robiť sa vytratila. Našťastie sme si Silvester zopakovali. To je ono - papať jednohubky, popíjať ,,šampanské" a v kruhu rodiny pozerať V HLAVE.

Rok 2017 bol plný dobrých aj zlých zážitkov, preskúšania mojích nervov a psychiky.
Za všetky veci v minulom roku som rada aj keď všetky neboli najpríjemnejšie. Viem, že keby sa nestali isté nepríjemnosti tak dnes niesom tam kde som (na psychiatri):D . Ale nie, aj keď som si nachvíľu myslela, že tam fakt skončím.

Tu je teda môj ročenník 2017 :))

JANUÁR
Nový rok, nové očakávania. Blížil sa koniec prvého polroku v škole, veľa testov, stresu a prázdniny ďaleko. Nakoniec som ale nespáchala samovraždu plastovým nožíkom a na polročné ,,vysvečko" s pár dvojkami sa dalo pozerať. Ale potom je tu jedna vec, ktorá ma neskuyočne vytáča. Polročné prázdniny = jeden deň. What? Ale lepšie ako nič :)

FEBRUÁR
Dali nám po polroku chvíľočku pokoj (v škole) ale potom sa zasa rozbehli. Ja mám pocit, že tieto mesiace sú len o učení. Upokojovalo ma len to, že idú byť jarné prázdniny! A my ideme na lyžovačku do Vysokých tatier (s rodinou)! :))
Napučení v aute ale šťastní sme vyštartovali do Tatier. Veľmi som sa tešila, boli sme tam aj pred dvoma rokmi. Lyžovačka v Tatranskej Lomnici to bola paráda.

MAREC
Až do 5.marca sme na dovolenke v Tatrách. Snehu tam bolo ako v rozprávke, každý deň sme sa lyžovali a hotel v ktorom sme bývali aj pred dvoma rokmi bol krásne prerobený. 

Náš denný program vyzeral asi takto:
8:15 raňajky
8:45 štvorhodinové lyžovanie
13:00 obed
13:45 nejaká turistika
Večer - oddychovanie na izbe

Bola to skvelá dovolenka, škoda len, že som ešte vtedy neblogovala. Dúfam, že tento rok tam pôjdeme zas. :)

Jedlo a horúca čokoláda bola super, hoci na jedlo v hoteli som nemala najpríjemnejšie spomienky - keď sme prišli domov, bolo mi v noci nevoľno a schytal to moj koberec - asi som sa prežrala. Lebo tento rok to bolo našťastie v pohode. Niekedy Vám o Tatrách poviem viac :)

Dovolenku hodnotím 4,5 z 5. 
 

Krásny Tatranský dóm! Keď budete najbližšie vo Vysokých Tatrách určite sa tam choďte cooknuť. 😍💕

Týmto sa ale marec nekončí. Zase je tu škola a písomky. Okrem toho, že počas nášho pobytu mala moja sestra narodky, mala narodeniny aj moja kamoška a pozvala nás na HORÚCU ČOKOLÁDU. Mňaaaam!
APRÍL
Tento mesiac pre mňa vôbec nebola prechádzka ružovou záhradou. Niekto komu som verila (ach, bola som ale tupelo!) ma zradil, zranil (na duši) a to ma poznačilo navždy. Odvtedy som opatrnejšia ale som rada že ma to nezmenilo úplne. V tomto mesiaci plnom utrpenia som myslela, že s tohto ,,incidentu" skončím na psychiatri. Našťastie nestalo sa. Ale z toho psychického otrasu som sa spamätávala ešte mesiac. Bola som taká naivná a citlivá, doteraz sa o tom nerada rozprávam. Revala som asi každý deň.  Som nesmierne rada, že to nakoniec skončilo dobre.

Veľmi chcem poďakovať rodine a kamarátkam, ktoré ma podporovali :)
Ale možno si to ten človek neuvedomuje ale aj jemu sa musím poďakovať - pomohol mi sa niečo nové naučiť o tomto krutom ale krásnom živote.
 Vlastne to ani nebol žiadny veľký prúser, skôr to bolo len zbytočne nafúknuté. Môžem si za to aj sama,(ale nie iba sama) nemala som byť taká naivná. Ale už som za tým a to je hlavné.

MÁJ
Mesiac lásky. Hmm a kdeže láska? Príde keď bude najviac potrebná. Vlastne z tohto mesiaca si až tak veľa nepamätám iba to, že sestra (druhá) má narodky. :))

JÚN
Keď už po tom ,,incidente" som bola o trošičky psychicky silnešia bola som aj oveľa šťastnejšia. A odvtedy som aj viac optimistická no...ako kedy ;)

Nielenže je posledný mesiac v školskom roku a mám narodky ale...je čas narodenia blogu. Áno, 15.6.2017 som sa rozhodla založiť si tento blog. S týmto nápadom prišla moja kamoška. Ja som dovtedy nadtým ani neuvažovala. Začalo ma to lákať ale povedala som si určite ma to nebude baviť, čo keď sa to rodičom nebude páčiť... Ani som nevedela o čom bude, ako sa bude volať... Ale jedného dňa som sa rozhodla, že to spácham. Rodičia s tým našťastie nemali problém, založenie a napísanie prvého príspevku bola hračka. Ale tetaz je to už o niečo ťažšie ale som veľmi rada, že som sa tak rozhodla. Mám rada môj blog a aj Vás, lebo ma podporujete. :)

Moje narodky sme oslávili v kaviarni, dámska jazda :)) Hot chocolate! 
Ani som sa nenazdala a bol tu koniec šk. roka. Yajsp! Aj teraz sme zašli na horúcu čoklitu. Ale nedopadlo to najlepšie, nevedeli sme sa dohodnúť a nakoniec sme sa rozdelili. A šli domov. Krásne zakončenie roka...:| 
JÚL
Prvý prázdninový mesiac. Super, leto, slnko. A poprvý krát žiadna nuda! A až teraz rodičia zistili čo skutočne taký blogger robí. Fotí  každé jedlo? Áno presne tak. Ale myslím, že už si zvykli :)
Moja kamarátka mala narodky ale zrušila oslavu lebo išli niekam na výlet. A ja som sa tak tešila, že sa stretneme. :(

AUGUST
Treba si prázdniny užiť kým sú. Zachvíľu začína škola a mne sa totálne nechce. Tesne pred tým ako sme odišli do Bulharska ku mne prešla prespať moja kamarátka. Nie tá čo mala v júli narodky :) Bolo to super, prvý krát u nás niekto prespával a bolo to amazing! Však ty vieš...:)

No a potom sme šli do Bulharska ak chcete o tom vedieť viac prečítajte si Cestovaťelšký denník. Ale už som sa poučila všetko o tej (do ktorej pôjdem) krajine budem písať do  jedného dlhšieho článku :)SEPTEMBER
Späť do školy. Ale ešte pokoj to šú tie pokojné začiatky ale ďalšie mesiace to bude vražedné. A máme nových učoteľov takže sim musím opäť zvykať.
Okrem školy si začín plniť jeden zo svojích snov. Učím sa francúzštinu! ♡♥♡

OKTÓBER
Začína to byť vražedné ale predsa len mám pocit, že máme toho menej ako minulý rok. Dúfam, že to tak ostane.

Ku koncu októbra som sa dozvedela veľmi smutnú správu. Zomrela moja prababka, moja milovaná prababka. Toľko sme spolu zažili, mala rada keď som ku nej chodila na návštevu a pýtala sa kedy prídem zas. Povedala som jej, že čoskoro prídem aj na dlhšie, no prišli do toho veci a ja som mala čoraz menej času a potom...nestihla som to. Vedela som, že šla do nemocnice. A stále som tajne dúfala a modlila sa nech sa vráti živá a zdravá. Keď som sa to dozvedela, nechcela som tomu veriť. Môj mozog to prijal ale srdce nie. V júni oslávila 90 rokov a teraz...nie je medzi nami. Tisnú sa mi slzy do očí ale upokojujem seba tým, že jej tam bude lepšie, veď ľudia v jej veku sa potom len trápia. A navyše stále je s nami aj keď ju nevidíme. :( :)

NOVEMBER 
V diári nič nemám a ani na nič dôležité si nespomínam.  Iba na rozsiahle renovácie blogu. Jedem dál!

DECEMBER 
Na začiatku decembra sme znovu (ale iba na 1 deň) zavítali do Tatranskej Lomnice. Cestou domov sme sa zastavili v nejakom penzióne a mali to tam celkom pekné, skočili sme na večeru. To jedlo bolo skvelé. Ja som mala tie halušky, boli vynikajúce a tou drevenou lyžicou sa jedlo neuveriteľne.  Dúfam, že tam ešte niekedy zájdeme. 😋😘💕


Posledný mesiac v tomto roku . Idú byť Vianoce. Vzhľadom k tomu, že nás v škole mučili som chcela čo najrýchlejšie 22.decembra. 1 týždeň...2dni... A je to tu! Vianoce a  zimné prázdniny! Oplatilo sa počkať. Vianoce boli krásne hoci veľmi rýchlo ubehli.
Silvester? O tom ste sa mohli dočítať na začiatku tohto článku.

TERAZ
Teraz? Sedím na gauči a píšem tento príspevok. A čakám čo prinesie rok 2018.
Ešte Vám chcem povedať, že tento blog tiež čaká pár noviniek.

 Ja dúfam, že sa Vám tento príspevok páčil aj keď ja viem je dosť neskoro ale keď robíte niečo na poslednú chvíľu tak to takto vyzerá. Ale Vy viete čo máte robiť...


Nižšie dole...
Na bočnom paneli vľavo hore sa pridaj do...
Ak bol pre teba príspevok hodnotný tak...
Nezabudni cooknúť v...

...nový príspevok.

 A čo bolo pre Vás najkrajšie v roku 2017? 

Šťastný nový rok! 
 Nech všetko pôjde ešte lepšie než si predstavujete.

Majte sa najsladšie ako sa dá.
♡♥♡


You May Also Like

4 komentárov

 1. Tatry jsou nádherné, byla jsem tam před rokem a byla to první dovolená, na kterou jsme jeli autem...okolo sedmi hodin:D. No byl to mazec, ale stálo to za to:D.
  Je mi moc líto, že duben byl pro tebe hrozný, doufám, že už se budeš mít jen a jen dobře:).
  No a to že se učíš francouzštinu je naprostá bomba! Já se ve škole učím rusky:D Jako můj sen to nebyl, ale pro mě je to lepší než španělština, kterou prostě nemám ráda (ani nevím proč:D).
  Jako vždy krásný článek, přeji ti do roku 2018 jen to nejlepší:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Opäť mi tvoj komentár zlepšil deň :) Úplne som zabudla, že si z Čiech a od Tatier to máš o dosť ďalej. Ale určite to stálo za to :) No ten apríl...ale žijem, som v pohode a najlepšie sa učí z vlastných chýb ;)
  Aj tebe len to najlepšie :)
  Veľmi pekne ďakujem za komentár a zlepšenie dňa :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ok. Thank you very much, Herecomesajla!

   Odstrániť