6 skvelých tipov čo vyskúšať vo Vysokých Tatrách

by - februára 21, 2018

Boli by ste prekvapení koľko ľudí z rôznych krajín sa zastaví vo Vysokých Tatrách. Ak nie na lyžovačku tak určite aspoň na turistiku. Určite tam odporúčam ísť počas jarných prázdnin. Na svoje si tam prídu aj milovníci športu, turistiky, dobrého jedla
ale aj pekných hotelov :)
Keďže sme tam už boli viackrát, dovolím si Vám odporučiť pár miest/vecí, ktoré by ste určite mali vyskúšať :))

1. Horúca čokoláda

Musím povedať, že je to fakt výborná vec v keď sa potrebujete zohriať :) V Tatrách majú horúcu čokoládu naozaj skvelú a skoro v každej reštike. Niekde je hustejšia inde sladšia... Mne osobne by sa dovolenka v Tatrách bez horúcej čokolády nerátala :) Určite odporúčam.
Akurát tu platí čím vyššie, tým drahšie. Na svahu je drahšia ako dole. Nemáte zač, pre Vás čokoľvek :D

2. Chutná pizzeria...


...a to doslova. Po lyžovačke sme boli hladní a tak sme hľadali niečo pod zub. A hľa...asi 5 minút od Tatranskej Lomnice je útulná Villa Orchidea, ktorej súčasťou je aj skvelá pizzeria Orchidea. Skvelá pizza (zrejme pravá taliaská), veľký výber a normálne ceny. Majitelia pizzerky sú naozaj milí a pizza je famózna. Keď som si dala osem malých kúskov, mala som dosť. Ešte odporúčam ich paradajkovú polievku, tiež riadne sýta.

Pizza CarbonaraPizza Gazdovska

3. Štrbské pleso

Moja obľúbená turistická dráha. Určite si ju obľúbite aj Vy. Tak si zoberte nepremokavé teplé topánky alebo bežky a šup...jedno koliečko. A budú z toho aj krásne fotky takže foťak majte vždy po ruke ;)


4. Tatranská Lomnica


A samozrejme čo by to bolo za zimnú dovolenku bez lyžovačky. Väčšie lyžiarske stredisko je napr. Tatranská Lomnica. Určite to tam odporúčam. Ak máte chuť na normálnu jazdu choďte na oranžovú lanovku (6-miestna), strmšie kopce okúsite ak sa odveziete modrou lanovkou (8-miestna). No a potom tu máme kabinkovú čiernu lanovku, ktorá Vás vyvezie až na Skalnaté pleso (celkom ťažký kopec, odporúčam iba za slnečného počasia). Ak si chcete poriadne zalyžovať ale nechcete ísť až na Skalnaté, skúste tzv. Čučoriedky. Staré sedačkové lanovky (4-miestne), z ktorých je krásny výhľad ale idú trošku pomalšie, čiže v neslnečných dňoch je na nich chladnejšie. A ak chcete zakúsiť niečo hard je tu Lomnické sedlo. Víjdete až na Skalnaté a potom na 2-miestu sedačkovú lanovku. Ale to len pre profilyžiarov (pre mňa určite nie ;)
A ak túžite po kultúrnom extréme choďte do kaviarne na vrchu Lomnického štítu. Ja som tam síce nebola ale raz to určite vyskúšam. Pre lepší prehľad odporúčam zobrať si letáčik s mapou :)
Jediný taký mínus je, že tam nemajú vlek pre menšie deti a tak musia detičky zvládať trošku ťažšie kopce. Našťastie je tu však istá Lyžiarska cestička - pohodová jazda cez les, obchádza strmé kopce :)
Takže každý si tu príde na svoje.

5. Turistika a Taranský dóm

Keď už budete v Tatrách choďte sa trochu poprecházdať a nadýchať čerstvého vzduchu. Odporúčam sa ísť pozrieť do Tatranského dómu (tam sú tie ľadové sochy). Ide sa tam nejakou podzemnou lanovou dráhou a aj tá cesta je krásna :)
BONUS :)

Samozrejme Vám odporúčam čo najviac chodiť von aby ste sa nadýchali čerstvého horského vzduchu. Lebo ten je neuveriteľný. A robí hory horami :))
Tak to boli moje tipy kam zájsť a čo vyskúšať vo Vysokých Tatrách. Ale nech už robíte čokoľvek robte to s láskou a radosťou. A dávajte na seba pozor.

A kam chodíte najradšej Vy na ,,zimnú" dovolenku?

Majte sa najsladšie ako sa dá.


You May Also Like

12 komentárov

 1. Ve Vysokých Tatrách jsem byla jednou a je to tam nádherné! Horká čokoláda je tam vážně nejlepší:D. Nevím, kdy se tam zase dostanu, ale vím, že jsem tu nebyla naposledy:D. Moc pěkný článek!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vysoké Tatry sú naozaj krásne a určite je tam čo objavovať aj po stý krát :) Ešte musím pridať fotky ale nič sa nevyrovná realite :) No a tá čokoláda...mňam :) Ďakujem za krásny komentár :))

   Odstrániť
 2. joj Tatry sme navštívili v lete, ale išla by som aj teraz v zime :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite by si tam mala raz zájsť aj v zime :) V lete som tam ešte nebola ale stavím sa, že je to tam prekrásne. Ďakujem za krásny komentár :)
   Maj sa najsladšie ako sa dá.

   Odstrániť
 3. Cool post, dear!
  I will be happy with the friendship of blogs ♥ I subscribed to you on Blogger (GOOGLE FRIEND CONNECT) FOLLOWERS NUMBER 6 You follow me too?! thanks http://casaninnamamma.blogspot.it/2018/02/florapis.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ok :) Thank you very much, Grazia Cantalupo :))

   Odstrániť
 4. Ja Tatry nadovšetko MILUJEM! Po minulé roky som tam chodila či už cez jarné alebo jesenné prázdniny a je to tam úžasné. Bola som na Teryho chate,Skalnatom plese,Popradskom plese a samozrejme som si obišla aj Štrbské pleso. Je to tam naozaj krásne :) . Ubytovaní sme boli na chatke v chatovej oblasti v Tatranskej štrbe a nesmierne sme si to tam užili. Inak tipy sú úplne super a úplne s nimi súhlasím. Super článok!! PS: tvoj blog sa mi veľmi zapáčil,takže dávam sledovanie,snáď to poteší :)
  tmatejcikova.blogspot

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Fíha, ty si bola na mnohých miestach :D Ja mám Tatry tiež veľmi rada...fantastická turistika, lyžovačka, jedlo :) Ďakujem veľmi pekne, že sa ti článok páčil. Tvoj komentár ma skutočne potešil a samozrejme, že ma potešilo aj sledovanie :)) Ešte raz veľmi pekne ďakujem za nádherný komentár a zlepšenie dňa :)

   Maj sa najsladšie ako sa dá.

   Odstrániť
 5. Tatry sú nadherná časť Slovenska. Tatranský dom by som raz chcela vidieť, tie ľadové sochy vyzerajú skvele musel to byť pekný zážitok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš pravdu bol to naozaj krásny zážitok. Určite sa tam choď pozrieť - odporúčam :) Ja mám Tatry veľmi rada. Sú skvelé na lyžovačku, turistiku aj skvelé zážitky a spomienky.
   Ďakujem za krásny komentár :))

   Odstrániť
 6. beautiful blog! I really like how you write
  and what you give photos. wonderful!
  I have a question, you will agree to follow for follow?
  I like to be in touch with inspirational blogs.
  Greetings from Poland!
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pizza vyzerá lákavo tie kraje suuuuu priam rozpravkové :O :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť