7 overených tipov ako sa inšpirovať

by - februára 14, 2018

Inšpirácia = popud k tvoreniu

Áno, práve to mi robí niekedy problém. Našťastie som prišla na pár miest (nie len miest) kde(nejakým zázrakom) mi napadá všetko skvelé ohľadom kreativity. A keďže verím,že nie som jediná osôbka na našej plátentke Zem, ktorá píše blog alebo niečo tvorí, rozhodla som sa Vám zdeliť tieto tipy keby Vám vypla fantázia :)

1. Sprcha alebo kúpeľ?

Nuž...oboje. Mne v sprche napadajú tie najlepšie z najlepších nápadov. Počas toho ako na seba lejem príjemne teplú vodu a mydlím sa, prichádzajú mi na rozum tie najkrajšie a celkom vydarné nápady. Určite to ale bude fungovať aj vo vani :)


2. Čítanie...

...blogov, kníh, článkov v novinách mi naozaj pomáha niečo vymyslieť. Nejaká daná téma ma zaujme a potom už len vzniká článok. Ale je samozrejme dôležité vedieť si to nejako peformulovať a pridať do toho niečo svoje. Lebo okopírovanie...nemá žiadny zmysel ani hodnotu.

3. Kým sen sadne na viečka...

Ja najradšej rozmýšľam pred spaním. Často prídem na celkom zaujímavé myšlienky a nápady. A ešte aj rýchlo zaspím.
Má to však jeden háčik. Nesmiete premýšľať príliš horlivo. Večer totiž dokážeme premýšľať o úplnych hlúpostiach, ktoré by nám cez deň ani nenapadli. Neraz som si už takto privodila nepekné myšlienky.
Čiže účinné ale trochu riskantné.

4. Počúvam...

...rádiá. Skoro vždy máme totiž zapnuté rádio a tam sa človek môže dozvedieť nejednu zaujímavú vec. Napríklad... zbožňujem rôzne štatistiky a prieskumy alebo aj tzv. kvízi.


5. Pri jedení a čítaní...

...letákov s jedlom. Keďže mám blog o jedle napadajú mi rôzne námety na články pri jedení. Pri tvorbe receptov...čumím do kuchárskej knihy a snažím sa niečo skombinovať a chuťovo vyvážiť alebo si jednoducho čítam letáky. Niekedy to zájde až tak, že sa inšpirujem pozadiami (tapetami) na mobil s jedlom
:D
Ale čo máte z toho Vy? Fakt, že inšpirovať sa dá hocičím, čo súvisi s danou témou.

6. Čajík, káva, kakavko...

Presne tak. Keď strácam nervy a nápady povzbudím sa čajom alebo kakaom. Aj toto funguje...teda aspoň kým nedopijete...potom chcete ešte ďalšiu šálku. Proste si dajte svoj obľúbený (najlepšie taký, ktorý Vás zahreje) nápoj a 3-krát sa nadýchnite. Pôjde to lepšie - len to s tým nápojom neprežente :)

7. Okolie

Či len kráčate po meste alebo ste na túre. Všade sa dá nájsť inšpirácia len jej musíte dovoliť aby sa Vám ukázala. A potom ju prijať.

Neviem, či je toto práve to kde môžete použiť svoje inštinkty. Ale niekedy to funguje. Riaďte sa pocitmi. Ak nato nemáte chuť tak to radšej nerobte. Lebo tvoriť musíte s radosťou, odvahou, láskou a úctou k tomu čo tvoríte.

Otvorte oči a srdce, svet sa Vám otvorí tiež.

Ak bol pre teba tento článok hodnotný tak...


A nezabudni sa v......cooknuť na nový príspevok :)A čo alebo kto je pre Vás veľkou inšpiráciou a kde sa najradšej inšpirujete?

Neprestávajte snívať, tvoriť a konať - všetci ste skvelé a jedinečné osôbky :)))

♡♥♡


Aj som zabudla, že je dnes Valentína :D
Tak šťastného a krásneho Valentína.

♡♥♡

Majte sa najsladšie ako sa dá.


You May Also Like

4 komentárov

 1. Se vším naprosto souhlasím, třeba když poslouchám rádio, vždycky mě něco napadne:D. Jinak mě neskutečně inspirují procházky (nebo jak to jinak říct...:D). Prostě si jen tak vždycky vyjdu do ulic a hned je mi skvěle:D
  Moc pěkný článek!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, prechádzky sú tiež super. A pomáhajú. Čerstvý vzduch mi vždy prečistí hlavu. Som rada, že sa článok páči. Ďakujem za pekný komentár :)

   Odstrániť
 2. Super článek, douhlasím se vším :) inspirovat se dá opravdu na hodně místech, mě taky nejčastěji napadají věci před spaním a procházky taky skvěle pomáhají :)
  Petra z blogu mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pred spaním...hotový nával myšlienok :) To som rada, že sa ti článok páčil. Ďakujem za krásny komentár :)

   Odstrániť