Pesto z medvedieho cesnaku

by - apríla 26, 2018

Helou :)

Opäť po dlhšej dobe je to chutný recept. Rozhodla som sa s ním začať novú kategóriu - Kitchen Challenge. Táto kategória spočíva v tom, že  budem skúšať rôzne recepty od iných foodblogerov a otfotím Vám, ako sa mi to podarilo. Keďže až tak perfektne variť a piecť neviem, tak som si povedala, že by to mohol byť zaujímavý typ príspevku :)Už veľmi dlho som chcela vyskúšať nejaký recept od Veronika z blogu Lenivá kuchárka. A pred týždňom sa mi tento môj mini sen splnil :) Vyskúšala som zdravý a chutný recept od  Veroniky - pesto z medvedieho cesnaku. Veronika k nemu natočila aj krásne video :) Odporúčam Vám ho tiež vyskúšať, ale najprv si prečítajte ako sa podaril mne :)

    

Pesto z medvedieho cesnaku - od Veroniky zo skvelého foodblogu Lenivá Kuchárka

Najprv som si všetky listy medvedieho cesnaku poriadne umyla a usušila v utierke, aby hotové pesto dlhšie vydržalo.

Listy po dôkladnej ,,sprche" usušíme v utierkovom ,,zábale" :)Potom do mixéra nalejeme olej, pridáme orechy, soľ, medvedí cesnak a rozmixujeme do hladkej konzistencie.


Neverila som, že ten náš maličký mixér rozdrví aj orechy, ale prekvapil ma :D Ak máte doma menší mixér tak ako my, tak to mixujte postupne, v menších množstvách.


Hotové pesto preložíme do pohárika na zaváranie, zatvoríme a odložíme do chladničky. Ak chceme aby nám pesto vydržalo čo najdlhšie, zalejeme ho tenkou vrstvou oleja a po každom použití zopakujeme.

Pesto z medvedieho cesnaku si môžete dať s cestovinami alebo len tak na chlebík. Ja som si ho skúsila dať spolu so špagetami ako Veronika. Trošku ma zamrzelo, že som tie špagety nemala tak krásne zelené ako Veronika.  Neviem čím to je, ale to moje pesto bolo asi nejak neobvykle silné :) Alebo je to tým, že veľmi cesnak nejedávam? :D


Každopádne vďaka foodblogerstvu som sa odvážila vyskúšať si aj tento recept, ktorý by som naozaj normálne nevyskúšala.


Ja si myslím, že sa mi celkom pesto celkom podarilo a bol to naozaj jednoduchý recept, takže určite odporúčam. Nabudúce chcem určite vyskúšať aj nejaké chutné recepty :)

Celý recept nájdete na:   https://www.lenivakucharka.sk/pesto-z-medvedieho-cesnaku/


                                    
                                     Takže varte, radujte sa a robte to čo Vás napĺňa a baví :)

Majte sa najsladšie ako sa dá.You May Also Like

4 komentárov

 1. Vypadá to úžasně, rozhodně to vyzkouším:D. Já mám celkově pesto strašně ráda,takže by mi ani nevadilo, kdyby to bylo silné:D. Joo a zase se ti povedl nový vzhled blogu:D.
  Moc pěkný článek!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite si pesto vyskúšaj, je naozaj výborné. Odporúčam vyskúšať so špagetami. Ďakujem za krásny komentár aj za pochvalu designu blogu :)

   Odstrániť
 2. Pesto z medvědího česneku mám moc ráda. Je výborné snad ke všemu. Moc hezké fotky k článku :)

  everyday-lifecz.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Už som si ho obľúbila aj ja :) Aj keď ja moc cesnakové veci nemusím. Ďakujem za krásny komentár a dúfam, že na môj blog zablúdiš častejšie :)

   Odstrániť