Príbeh písaný zážitkom

by - mája 07, 2018

Ahojte :) 

Dnes by som Vám chcela napísať o svojom ,,hrdinskom" čine, ktorý som spáchala za posledné týždne. A ten čin je...,že som sa prihlásila na Blogera roka 2018! It's AMAZING! A ako vo svojom najnovšom článku povedala moja obľúbená bloggerka Niki - je to malý krôčik pre ľudstvo, ale obrovský krok pre mňa :) Ak by ste sa rozhodli zahlasovať pre mňa, tak môžte TU. Vopred Vám chcem poďakovať. Ale vďaka patrí aj tím čo si len čítajú môj blog :)

Skvelý zážitok z knižnice

Vyšla hore schodmi. Zastala pred dverami oddelenia Náučnej literatúry. Vydýchla a plná očakávania otvorila dvere do vnútra. Najprv ju upútali veľké tabule, kde boli rozpísané vedné odbory a čísla regálov v ktorých sa dali nájsť jednotlivé knihy. Presne vedela čo hľadala. Astronómiu, botaniku a s veľmi rada by našla aj niečo zo sveta gastronómie. Zamieri doľava. Len tak, na prieskum lebo nevie čo iné tam môže čakať okrem raju kníh. Už-už to vyzerá, že naľavo nebude nič, čo by ju mohlo upútať, ale zrazu.....je tam...kniha z oblasti gastronómie vystavená na bočnom regále. Nazrie dnu, aby sa nezmýlila. Áno, je to ona, tá správna, tá, ktorú hľadala a teraz ju našla. Boli tam opísané všetky tie základné definície, ktoré súviseli s medicínou, ale zároveň aj s gastronómiou. Bez váhania ju cela nadšená zobrala do rúk. Vrátila sa a opäť sa zahľadela na veľké tabule. Ani si ju nestihla poriadne obzrieť, ale intuitívne sa opäť vydala tam kde ju to najviac ťahalo. Do zadných regálov, kde objavila knihy z oblasti medicíny, botaniky a aj nejaké tie kuchárske knihy. V ,,kuchárskom" oddelení strávila minimálne 15 minút, kým si niečo vybrala. Potom prešla na oddelenie botaniky. Prstami jemne prechádzala po knihách a hľadala tú správnu. Našla ovocinárstvo a kvetinárstvo. Privinula si ich k sebe. Chvíľu ešte blúdila medzi regálmi knižného raja a potom si šla hľadať príjemné miestečko kde by sa mohla ponoriť do písmeniek a strán. Našla ho. Krásny osamotený stolík, kde sa uchýlila aj so svojou radosťou. Ale stále jej niečo chýbalo. Nenašla totiž astronómiu. Tak sa opäť vrátila na lov. Blúdila očami po veľkej tabuli. Zrazu sa jej pán knihovník spýtal či nepotrebuje pomoc. S radosťou odpovedala, že nie. Páčilo sa jej to blúdenie po knižnici. Našla to a zamierila rovno k tomu regálu. Hneď na prvý pohľad ju upútala jedna kniha o hviezdach a planétach, nuž si ju s radosťou a krehkosťou zobrala do rúk.

Na svojom útulnom miestečku strávila s knihami príjemnú hodinku a pol. Keď už bol čas ísť, zbalila si svoje úlovky a pokojom na duši odkráčala z tohto čarovného miesta, kde sa určite ešte vráti.
😊


No, ešte ako poďakovanie za to, že ste si prečítali článok až do konca...

...keďže už mám tento skvelý blog skoro rok, nabrala som odvahu a povedala som si, že Vám ,,odhalím svoju tvár". Mala som a stále mám pred tým rešpekt, ale povedala som si, že to pre Vás urobím :) Dosť mi k tomu pomohol jeden z prvých článkov Rebeky z blogu fresshion, ktorá napísala, že sama nemá rada keď nevie kto daný blog píše. Vtedy ma to nakoplo a povedala som si, že keď budete vedieť kto naozaj som bude to také osobnejšie. Tak teda...

Toto som JA...Predstavovali ste si ma inak? 

Dúfam, že sa Vám príspevok páčil a ja Vám ešte poprajem krásny zvyšok týždňa :)
Nech máte vždy silu plniť si sny, prekonávať svoj strach a očakávať nečakané :)

A pamätajte, buďte vždy sami sebou, nebojte sa, vždy sa nájde niekto kto Vás bude mať rád takého aký ste :)

A radujte sa z maličkostí :))

Majte sa najsladšie ako sa dá. 
You May Also Like

0 komentárov