Chlapík z budúcnosti

by - mája 11, 2018
Určite ste už niekedy rozmýšľali o tom aké je to cestovať v čase. Ja osobne si to neviem poriadne predstaviť. Kedysi som chcela stroj času aby som sa vedela vrátiť v čase a napraviť chyby z minulosti. Ale možno keby som to spravila tak by nebolo dnes všetko tak ako je. A to je na tom to fascinujúce :)
Nedávno som si prečítala článok o človeku, ktorý údajne prišiel z roku 2030, čiže cestoval v čase. Vedci s ním robili rozhovor a on hovoril o veciach, ktoré sa stanú v budúcnosti. Keďže on (zrejme) prišiel z budúcnosti, tak vedel čo sa stane (logicky :). Ale vedci mu neverili, lebo predsa len takéto veci môže povedať naozaj hocikto. Napojili ho na detektor lži. A čo sa nestalo? Detektor lži potvrdil, že všetko čo povedal bola pravda. Prišlo mi to celkom absurdné a naozaj neviem či to mu mám veriť alebo nie. Lebo keď si predstavíte človeka, ktorý cestuje v čase...je do podivuhodné, pretože čas sa nedá definovať ako nejaký priestor. To nie je tak ako keď idete zo Slovenska do inej krajiny. Je to ako keby ste bývali v roku 2030 a rozhodnete sa ísť na výlet do roku 2018. Možno to bude v budúcnosti úplne normálne, ale teraz? Teraz to znie absurdne. Lebo ak sme teraz my v prítomnosti a žijeme na Zemi, tak kde žije ten chlapík on je tiež na Zemi len v inom čase? Neviem to pochopiť a neviem si to ani predstaviť. Možno nikdy neprídeme na to ako cestovať v čase. Možno na to ani nemáme prísť. Možno to nie je ani potrebné.

Ako som už hovorila, budúcnosť nie je priestor. Budúcnosť je napríklad aj to čo sa stane o 5 minút. To je blízka budúcnosť. To čo sa stane o 20 rokov je ďaleká budúcnosť. Fascinujúce je na tom to, že jedno malé rozhodnutie môže kompletne zmeniť celú budúcnosť. Je to úžasné a zároveň hrozivé, že máme taký veľký vplyv na udalosti v budúcnosti. Keby som nezačala blogovať tak by som teraz nepísala tento článok. Tak by som možno nikdy nezistila, že ma blogovanie tak neskutočne baví. Robila by som niečo iné. Možno by som sedela na gauči a pozerala telku. Takže to moje malé rozhodnutie, že si založím blog zmenilo celý môj život.

Ten chlapík, ktorý prišiel z budúcnosti hovoril o veciach, ktoré sa môžu stať, to nepopieram, ale nemusia. Hovoril o Marse. Vravel, že naň ľudia budú chodiť už v roku 2028. Potom ešte hovoril, že Donald Trump bude opäť za prezidenta zvolený v roku 2020. Hovoril to a detektor lži to potvrdil, ale to či sa to naozaj stane je otázne. Aj keď ten muž už bol v budúcnosti, my môžeme teraz urobiť jedno rozhodnutie a celé to zmení udalosti v budúcnosti. Budúcnosť je celkom krehká záležitosť, pretože budúcnosť sa odvíja na základe prítomnosti. Preto sa na základe našich malých rozhodnutí môže zmeniť celá budúcnosť.

Minulosť je napríklad pravek. To je už história. Ale minulosť je aj udalosti, ktoré sa stali včera. Nie je to síce zapísané v knihách o histórii ani v učebniciach dejepisu, ale je to minulosť. Takže čas ako taký je naozaj krehká vec. Možno sa dá predpovedať budúcnosť, ale stačí jedno malé rozhodnutie a je všetko inak. Je to ako tie hry v ktorých máte milión možností ako tá hra skončí a všetko závisí len od vašich rozhodnutí. Vy máte na výber z viacerých možností, ale môžete si vybrať len jednu. To akú  možnosť si vyberiete ovplyvní ďalší vývin situácie. Vy urobíte jedno rozhodnutie, potom ďalšie, ďalšie a ďalšie...a to je budúcnosť.

Existuje citát: ,,Najlepší spôsob ako predpovedať budúcnosť je vytvoriť ju."

Ak si poviete, že napíšete knihu, tak začnite a možno ju naozaj napíšete. Ale ak nezačnete nenapíšete ju.

Je to ako puzzle. Máte poskladané celé puzzle, ale chýba tam jeden dielik. Ak tam vy ten dielik nedáte tak to stále nebude dokončené. Môžete ho tam dať aj o týždeň neskôr, môžete ho tam dať aj o rok. Alebo začať celé puzzle skladať odznova. Ak tam nedáte ten malý dielik on tam bude vždy chýbať. Ak ho stratíte už si nevyrobíte ďalší.

Niektorí ľudia majú z budúcnosti strach. Isté obavy sú namieste, lebo nemôže vedieť čo sa stane. Ako som už hovorila, jedna vec dokáže zmeniť celý vývin situácie. Naozaj sa však netreba báť. Stane sa čo sa má stať.  

Ak máte nejaký sen tak si ho treba začať plniť. Aj keď si možno myslíte, že sa Vám to nepodarí, dôležité je začať. Ak nezačnete, tak sa Vám to nepodarí každopádne. Ak sa budete snažiť a nepodarí sa Vám to  budete mať skúsenosť a nabudúce to urobíte lepšie a podarí sa to. Čiže ak nezačnete tak sa neuistíte, že sa to nepodarí a ani sa Vám to nemôže podariť, pretože ste nezačali. Začať je najdôležitejšie. Ako to skončí budú ovplyvňovať ďalšie problémy, situácie, rozhodnutia. Ale dôležité je začať a nebáť sa. V živote sa stretávame s mnohými problémami, ale všetky sa dajú prekonať. Prekážky a problémy k životu patria. Inak by to nebol život. Niektorí ľudia nechcú začínať, lebo sa obávajú neúspechu. Ale oni nevedia či naozaj neuspejú. Keď začnete a urobíte všetko preto, ale neuspejete. Aspoň ste si to vyskúšali. Nebudete mať pocit prázdnoty, že ste to neskúsili. Iní ľudia sú zas optimisti a idú do všetkého ,,po hlave". Podľa mňa sú všetci ľudia trochu optimisti, trochu pesimisti a trochu aj realisti. Pretože každý je niekedy smutný. Aj keď niečo vyzerá úplne beznádejne, vždy tam kúsok nádeje je. Treba veriť a konať. Ale to sme už úplne odbočili.

Potrebovala som sa k tomu vyjadriť (k tomu článku o mužovi z roku 2030). Celkom ma ten článok zaskočil. A stále to neviem pochopiť :D Ale stále to beriem ako otvorenú vec. Môže sa to stať, ale nemusí.


Chceli by ste vedieť cestovať v čase?

Nebojte sa a plňte si sny. A nezabudnite vo všetkom hľadať to dobré a robiť veci s láskou :)

Majte sa najsladšie ako sa dá.You May Also Like

0 komentárov