Prečo nie sme dokonalí a ako dosiahnuť dokonalosť?

by - mája 23, 2018
Kde bolo to, tam nebolo ono...

Táto veta vystihuje všetky dokonalosti a nedostatky na svete. A vystihuje aj to, že by sme sa nemali trápiť nad tým čo nemáme, ale mali by sme sa radovať z toho čo máme. Samozrejme, že je úplne prirodzené, že my ako ľudia po niečom túžime. To je v poriadku až do chvíle kým to pre nás nie je trápenie.
Kde je krása tam nie je napr. šťastie - samozrejme nehovorím, že to musí byť tak, je to len príklad. Ja sama sa často trápim nad tým, že môj blog nemá také skvelé recepty, nie je taký ako ostatné, nie je populárny. Všetko sú to len malé nedostatky, ktoré ho robia jedinečným. Možno nemá tak prepracované fotky, ale to sa časom napraví. A nie je to len o blogu... Je to aj o vážnejších veciach. Dievčatá trpia anorexiou, bulímiou...a prečo? Lebo nemajú ,,dokonalú" postavu. Treba si položiť jednu otázku - Naozaj chceme celý život, ten vzácny a krátky život premárniť tým, že sa budeme snažiť byť dokonalými? Alebo sa naučíme žiť so svojimi nedostatkami, ktoré nás robia krásne inými? Čo to vlastne znamená byť dokonalým? Na tieto otázky si musí odpovedať každý sám. 

Dôležité je aby sme sa mali radi taký aký sme. Aby sme sa nemenili kvôli niečomu čo za to nestojí. Aby sme boli sami sebou. A plnili si sny.

Veď predsa život je len jeden a je len na nás ako ho využijeme. Ja dúfam a verím, že ho veľa ľudí využije správne. 


,,Dokonalý človek, je človek, ktorý dokáže nedokonalosti premeniť na jedinečný kúsok seba."  
                                                                                                         - Laurey

Majte sa najsladšie ako sa dá. 

You May Also Like

6 komentárov

  1. veľmi pekné myšlienky aj fotka :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jee, tenhle článek se ti zase moc povedl! Se vším rozhodně souhlasím, hlavně si život užívat:). A recepty máš skvělé!
    Windy pink style

    OdpovedaťOdstrániť